OWCZAREK ŚRODKOWOAZJATYCKI HODOWLA ZOGCZA


Idź do treści

OWCZAREK ŚRODKOWOAZJATYCKI O HODOWLI

Dlaczego azjata?

Dumny, myślący, majestatyczny. Całą swoją budową i psychiką stworzony by być psem użytkowym. Inteligentny, odważny wzbudzający podziw i szacunek.
Nasza przygoda z azjatami rozpoczęła się od nabycia naszej pierwszej suczki CAO w 2006r. Dzięki której przekonaliśmy się że wzbudzający respekt wygląd idzie w parze z bezwarunkową miłością, niepowtarzalną inteligencją, opanowaniem i zrównoważeniem
Fascynacja rasą spowodowała iż zdecydowaliśmy się na zakup drugiej suczki CAO aż w ten sposób zrodziło się w nas marzenie posiadania hodowli psów tej wspaniałej rasy a to z kolei sprawiło że zaczęliśmy szukać miejsca na ziemi gdzie wraz z naszymi zwierzętami czulibyśmy się szczęśliwi i spełnieni... i tak trafiliśmy na urokliwe miejsce położone między rzeką a lasem (50 minut jazdy samochodem od Warszawy) gdzie my i nasze psy odnaleźliśmy szczęście i radość życia.
Szczególną uwagę przywiązujemy do bliskiego kontaktu z naszymi psami, do ich zrównoważonej psychiki i ich zdrowia. Chcielibyśmy aby szczenięta urodzone w naszej hodowli trafiły do odpowiedzialnych i kochających ludzi, aby były traktowane z godnością tak jak my traktujemy swoje psy, które są dla nas życiem miłością i pasją.
Zadowolenie z użytkowego charakteru, bezwarunkowa miłość do dzieci oraz sukcesy wystawowe utwierdzają nas w tym że wybraliśmy właściwą rasę, a ich odwaga, siła i mądrość, pozwalają nam czuć się przy nich bezpiecznie.
W hodowli przyjęliśmy zasadę budowy wizerunku i rozwoju hodowli bazując na własnym materiale genetycznym - uzyskanym z przemyślanych i optymalnie dobranych kryć, zostawiając do dalszej hodowli najlepsze szczenięta z własnych miotów. Staramy się aby każde nowe skojarzenie było ulepszeniem poprzedniego - stosując ścisłą selekcję.

Lidia i Adam WronaPowrót do treści | Wróć do menu głównego